НАШИ ИСТОРИЧАРИ У 2013.

15.03.2013. организован je конкурс “Мапе ума у настави историје“ за ученике шестог разреда. Конкурс je организовала наставница Александра Драгић.
Жири сачињен од осам ученика седмог разреда одредио је победнике. Председник жирија била је наставница ликовне културе Маја Станимиров. Специјални гост који је присуствовао додели награда била је педагог школе Марија Ђорђевић.
Сви учесници конкурса добили су захвалнице и пригодне награде.
Прво место освојила је Ленка Радановић, друго Данијела Ранђеловић, а треће Тамара Ђуричић.

01.06.2013. ученици наше школе учествовали су на квизу „Толеранцијом до Миланског едикта“ одржаном у ОШ “Вук Караџић“ у Новом Саду и освојили четврто место. Нашу школу представљала је четворочлана екипа: Владимир Радмило, Милица Караћ, Невена Ђумић и Мићо Делић. Ученике припремали наставници Стеван Славнић и Александра Драгић.

22.05.2013. године ученици петог разреда, приликом обиласка цркве Светог Ђорђа на Опленцу имали су јединствену прилику да разговарају и сликају се са члановима династије Карађорђевић - принцом Александром и његовом супругом принцезом Катарином.